Робота в Польщі. Загальні відомості – Робота у Польщі та інших країнах Європи від надійних фірм

38 0674000625

48 226 022 206

Робота в Польщі. Загальні відомості

Іноземці можуть працювати в Польщі як легально, так і нелегально (тут це називається “na czarno”).

До нелегальних відносяться роботи, що виконуються за винагороду, без оформлення відповідних дозвільних документів. Наприклад, якщо ви приїхали в Польщу до знайомих, допомогли їм з прибиранням квартири, і за це Вас запросили на піцу – це потрапляє під визначення нелегальної роботи. 🙂

Для роботи легально у вас має бути відповідний дозвіл польської влади. При цьому з вами полягає контракт, і працедавець не лише виплачує вам зарплату, але також платить за вас усі відповідні податки. В цьому випадку, знаходячись в Польщі, ви маєте ті ж права, що і будь-який поляк; включаючи право на безкоштовне лікування в державних поліклініках, право невиходу на роботу по лікарняному листу, право на гарантований мінімальний заробіток, право на компенсацію у разі виробничої травми, право на вихідну допомогу, і т.д.

Під визначення нелегальної роботи потрапляє усе інше. В цьому випадку оплата вашої праці робиться за домовленістю з працедавцем. Офіційно ви не маєте ніяких прав, і все залежить тільки від чесності наймача.

Перш, ніж приступити до нелегальної роботи, ви повинні знати, що, якщо вас упіймають – вам загрожує не лише видворення з країни, але і повна заборона на в’їзд до країни впродовж двох подальших років. А також, ймовірно, проблеми з подальшим отриманням польської візи.
І проте, нині в Польщі нелегально працює дуже багато українців, яким для в’їзду до країни не треба ніяких в’їзних віз. В основному вони зайняті у приватних осіб на тимчасових роботах у будівельній області(так само, як наприклад, в Москві).

Для нелегальної роботи фахівців більш високого рівня, є прикриття у вигляді “випробувального терміну”. Тоді працівник офіційно числиться “кандидатом на посаду”, і працедавець може, не порушуючи законів, “випробовувати” його, не оформляючи ніяких документів і не платячи ніяких податків.
До речі, правила прийому на роботу іноземців такі, що для працедавця дешевше прийняти поляка, чим іноземця на ту ж зарплату.

 

ОФОРМЛЕННЯ НА ЛЕГАЛЬНУ РОБОТУ

Це багатоступінчастий процес. Спочатку працедавець представляє заяву на ім’я воєводи в urzad pracy(бюро роботи), де обгрунтовує необхідність прийняти саме вас.
Якщо воєвода дає позитивну відповідь, ви отримуєте дозвіл на роботу, і вам видається робоча віза(строком до 2-х років; потім подовжується). Зазвичай робоча віза видається за місцем проживання(у вас на Батьківщині) в польському консульстві.

Якщо ви приїжджали на співбесіду по туристичній візі, і вже встигли повернутися додому, фірма присилає вам запрошення поштою. З цим запрошенням ви йдете в польське посольство, де вам видають робочу візу, на підставі якої ви приїжджаєте в Польщу. Впродовж терміну дії візи ви можете безперешкодно в’їжджати і виїжджати з країни.

 

ТИМЧАСОВА РОБОТА

Для тимчасової роботи, та ще без рекомендацій, прошена сума часто є для клієнта визначальним чинником. Тому варто просити трохи менше, ніж середня ціна на подібні послуги.
Якщо ви виконали роботу швидко і якісно, і працедавець залишився вами задоволений, запитаєте, чи не можете ви звернутися до нього згодом за рекомендаціями. І тоді, наймаючись на наступну роботу, ви зможете давати телефони попередніх клієнтів, що б ті змогли підтвердити вашу кваліфікацію.
Взагалі ж, на ринку діють ціни, що склалися, і, маючи рекомендації від попередніх працедавців, не варто занижувати вартість ваших послуг.

 

ПОСТІЙНА РОБОТА

Влаштовуючись на постійну роботу, вам необхідно вирішити дуже непросте завдання. З одного боку, назвавши занадто високу ціну, ви можете відлякати працедавця, а з іншою, назвавши низьку – можете самі у себе відняти частину потенційного доходу.
Тому перш ніж влаштовуватися на роботу, необхідно заздалегідь дізнатися, скільки за це платять. Навіть якщо на батьківщині за таку роботу ви отримували гроші, це не привід самому собі урізувати оклад.

Ви повинні чітко уявляти собі в що виллються ваші витрати на проживання, включаючи живлення і дрібні витрати – це і стане для вас “точкою абсолютного нуля”. Все, що вище за цю суму – буде вашим доходом.

Поставте себе на місце працедавця. Ви даєте оголошення, на яке відгукується 10-20 чоловік. Вони приходять, і усі, як один, сидять опустивши очі і мимрять, що готові працювати за низьку зарплату.

При наймі робочих для риття траншей чинник оплати грає істотну роль, але якщо потрібний працівник на інтелектуальну посаду, головне – його ділові якості. Який сенс наймати співробітника на низьку зарплату, якщо за ним доводиться перевіряти все, що він зробив, і потім переробляти? Хазяїну потрібний той, хто сам здатний вести справу. Бо завдання глави фірми – визначати стратегічні напрями діяльності, а не бути нянькою своїм працівникам.

Якщо ви дійсно фахівець своєї справи – будьте упевненими в собі. Покажіть на що ви здатні. Доведіть, що ви – саме той, хто потрібний. Працедавці люблять ініціативних працівників. І якщо вам вдасться справити враження – працедавець у вас в кишені. Тоді не він диктуватиме вам свої умови, а ви йому.

На перший погляд це звучить парадоксально, але що наймається, який у всьому піддакує працедавцеві, погоджується на маленьку зарплату має значно менше шансів бути прийнятим, чим упевнений в собі, здатний обстоювати свої погляди, відразу встановлюючий собі солідну планку оплати людина.
Втім, не варто і перегинати палицю. Знати собі ціну – не означає необгрунтовано завищувати її.

Останні новини
Процедура перетину кордону Польщі
404 переглядів Детальніше
Що означають ці букви в паспорті? Перетин кордону і робота в Польщі 2020
2 839 переглядів Детальніше
НАВІЩО ВОНИ ТОБІ? Вся суть посередників по роботі в Польщі 2020
388 переглядів Детальніше